Enter your keyword

post

Dünyayı da etkileyen Covid-19 salgını

Dünyayı da etkileyen Covid-19 salgını

Sadece ülkemizi değil, tüm Dünyayı da etkileyen Covid-19 salgını bir çoğumuzu tedirgin, endişeli hislerle doldurabiliyor. Türk Psikologlar Derneği bize şu çağrıyı yapıyor: ” Sosyal medya ve/veya televizyon programlarında salgın tehlikesine ilişkin haberlere fazlasıyla maruz kalmak, kaygıyı ve eşlik eden panik hissini tetikleyebilir. Bu nedenle doğru kaynaklardan yeterli düzeyde bilgi edinin.”

Biliyoruz ki uzmanlar tarafından evinizde kalın uyarısı yapılıyor. Bu kendi sağlığımız ve çevremizdekilerin sağlığı için son derece elzem..

Bu duyarlılıkta bulunurken, hayatımızda kendimize soluk alma alanları da açalım. Kitaplar, spor, müzik, yabancı bir dil öğrenimi gibi faaliyetler derin bir nefes alma eylemi gibi vücudumuza ve zihnimize iyi gelecek ve bizleri pozitif etkileyecektir. Ve öğrencilerimiz, çocuklarımız için düzenli bir ders çalışma programı oluşturalım. Ders tekrarları, konu anlatımlı kitaplar ve videolar, konu testleri içeren bir program, herkesin dikkat etmesi gereken bu zorlu süreçten çıktıktan sonra hayat kaldığı yerden devam edeceği için büyük önem taşır. Bu süreçte ders içerikli bu programa hassasiyet gösterelim. Programa ek olarak kendimize hobiler belirleyip, aileyle birlikte etkili zaman geçirebilecek ev faaliyetlerinin içerisinde olalım. Sağlıkla kalın..